Poka?? wyniki od 1 do 4 z 4

W─?tek: Prawid??owe oddychanie w wodzie

Polihistor
    Guest

Prawid??owe oddychanie w wodzie

Witam serdecznie.
    Chodzi mi o technik─? oddychania w czasie p??ywania.
    Pan kt??ry mnie szkoli z wykszta??cenia jest fizjoterapeut─?. Potrafi─? ju?? utrzyma─? si─? na wodzie. P??ywam na grzbiecie do ty??u, maj─?c r─?ce przy ciele, ruszaj─?c tylko nogami. Problem jest z oddychaniem. Mog─? ca??─? szeroko??─? basenu przep??yn─?─? bez oddychania, jednak nie na tym rzecz polega.

Jak powinienem oddycha─? wynurzaj─?c si─? z wody ? Przyznam szczerze, ??e ??adnego konkretnego stylu p??ywackiego jeszcze nie opanowa??em. "P??yn─?" do przodu jedynie maj─?c r─?ce wyci─?gni─?te naprz??d i z??─?czone d??o??mi. Poruszam si─? jedynie machaj─?c nogami. Trener radzi?? wypuszcza─? powietrze do ko??ca i dopiero w??wczas si─? wynurza─? i nabiera─? powietrza. Pr??bowa??em tak, troch─? wody si─? przy okazji opi??em, ale mniejsza o to. Najgorsze jest to, ??e ten kr??tki moment na wynurzenie, to dla mnie za ma??o czasu aby nabra─? wi─?cej powietrza, skutkiem czego, czuj─? ??e coraz bardziej id─? na dno - coraz mniej powietrza mam w p??ucach, coraz trudniej nast─?pnym razem jest mi si─? wynurzy─?.
    Co wi─?cej, gdy si─? wynurzam i ??api─? powietrze, czuj─? op??r ze strony cia??a, do wynurzenia. W klatce piersiowej jakby to powiedzie─?, nie wiem czy to b??l, czy ci─???ar utrudnia mi wynurzenie si─? i nabranie powietrza. Czy chodzi o powi─?kszenie pojemno??ci p??uc ? Dawniej mia??em astm─?, obecnie mam alergi─?, teraz na zdrowie a?? tak nie narzekam. Jestem niepal─?cy, 180 cm, oko??o 83 kg.

Pozdrawiam.

Trurl
    Guest
    My??l─?, ??e niepotrzebnie kombinujesz. Musisz najpierw poczu─? cia??o w wodzie. Powiniene?? zacz─?─? od podstaw. Je??li jeste?? zainteresowany, daj zna─?, to powiem Ci co robi─?, ??eby dobrze p??ywa─?. Je??li jeste?? z Warszawy albo okolic, mo??emy si─? spotka─? na basenie, to zrobi─? Ci odpowiedni trenng - jestem trenerem p??ywania. Pisz albo na Forum, albo na priv.: d2o@o2.pl

Nauka P??ywania
    Guest
    Fizjoterapeuci s─? bez w─?tpienia skutecznymi rehabilitantami, ale czy osoba, kt??ra uczy Ci─? p??ywa─? jest Instruktorem P??ywania lub Ratownictwa Wodnego ? Nauka prawid??owego oddechu i techniki wydechu powinna by─? nauczona od pierwszych zaj─?─?.

Korneliusz Jab??o??ski
    Guest
    My??l─?, ??e lepsz─? decyzj─? w tej sytuacji to b─?dzie opowiedzie─? trenerowi o tej probleme. On zajmuje si─? z wami stale, to oznacza,ze szans rozstrzygn─?─? jej u nego wi─?cej, ani??eli u zwiedzaj─?cych forumu.

Uprawnienia umieszczania post??w

• Nie mo??esz zak??ada─? nowych temat??w
  • Nie mo??esz pisa─? wiadomo??ci
  • Nie mo??esz dodawa─? za??─?cznik??w
  • Nie mo??esz edytowa─? swoich post??w
  •  
O nas
W??a??cicielem forum jest Spartan Media
telefon: +48 695 94 95 95
email: biuro@iplywamy.pl
strona g????wna
www.iplywamy.pl