Poka?? wyniki od 1 do 9 z 9

W─?tek: Powr??t.

bartek1989g
    Guest

Powr??t.

Witam i na wst─?pie zaznacz─?, ??e nie wiem czy wybra??em dobry dzia??, je??li nie, prosz─? o przeniesienie (z g??ry dzi─?ki!),

prosto z mostu -zamierzam powr??ci─? do p??ywania. W latach m??odzie??czych chodzi??em cz─?sto na basen, bawi??em si─? w ratownictwo, ale po tym jak sko??czy??em 18 urodziny jako?? si─? to wszystko rozmy??o (wiadome powody - znajomi, piwko, dyskoteki etc etc.)

Teraz, po kilku ??adnych latkach kiedy przybra??em sporo na wadze i moja niegdy?? (jak dla mnie) fajna sylwetka przybra??a kszta??ty figurki Michelin stwierdzi??em, ??e musz─? wr??ci─? do p??ywania.

Nowi koledzy i kole??anki, teraz mam pytanie do was - jak my??licie, jak m??g??by wygl─?da─? trening dla takiej osoby jak ja?

Wiadomo, ??e nie z grubej rury, bo jak pojawi─? si─? nie wiadomo jakie zakwasy na pocz─?tku, to mo??e to zrazi─? i znowu wyjdzie du*a...

Czy macie jaki?? konstruktywny pomys?? jak wr??ci─? do p??ywania?

Od razu zaznacz─?, ??e nie chcia??bym czyta─? odpowiedzi typu "id?? pop??ywaj, zobaczysz co z tego wyjdzie" - to wiem. Mi chodzi o wasz─? pomoc, ??eby znowu si─? zapali??a ta m??odzie??cza zajawka.

Z g??ry dzi─?kuj─? za odpowiedzi i jakie?? sugestie.

Pozdrawiam. Baro.

No bywa przecie?? praca, dzieci, rodzina, balety, 7 fakultet??w - ominiesz kilka zaj─?─?, potem si─? coraz bardziej nie chce, motywacja spada, kondycja r??wnie??. A my??la??e?? ??eby i??─? na jakie?? zaj─?cia pod okiem jakiego?? trenera/instruktora etc...? czy wolisz zachowa─? kas─? i po prostu chcesz si─? rozp??ywa─? na nowo? ??eby z brzucha spad??o to musia??by?? p??ywa─? do??─? du??o

patyk
    Guest
    Z pewno??ci─? nie na hurrraaa i stopniowo zwi─?ksza─? cz─?stotliwo??─? wizyt na basenie w miar─? nabierania formy. Dobrze jest si─? troch─? porozci─?ga─?, rozgrza─? przed basenem. Jak b─?dziesz p??ywa?? to te?? mo??esz robi─? na pocz─?tku dystanse 25m z przerwami. Przyzwyczaisz si─? powoli do dystans??w, mi─???nie zaczn─? pracowa─?, wyregulujesz oddech (bo pewnie na pocz─?tku b─?dziesz dostawa?? zadyszki.

bartek1989g
    Guest
    Dzi─?kuj─? koledzy, to wszystko wiem. Ale chodzi mi o to, czy na pocz─?tku si─? rozp??ywa─? powiedzmy 2 razy w tygodniu (poniedzia??ek + czwartek = pe??ne dwa dni na regeneracj─? mi─???ni), ale jak wtedy p??ywa─?? Czy po prostu powiedzmy dystans 50-75m, 2 minuty przerwy, zmiana styl??w (z pocz─?tku zupe??ne zaniedbanie motylkowego, po prostu kraul, grzbiet, ??aba, gleich) , czy od razu mo??e jakie?? ─?wiczenia z deseczk─?? Wiadomo, nie na hurra, bo to tylko katorga, a tego nie chc─?.

Chodzi mi o to, ??eby??my mo??e si─? w jaki?? konstruktywny spos??b zastanowili i wsp??lnymi si??ami doszli do jakiego?? consensus, co i jak robi─?, z jak─? cz─?stotliwo??ci─?, z jakim nak??adem energii na poszczeg??lnych treningach (ja na powr??t do formy daj─? sobie p???? roku, nie wierz─? w to, ??e za dwa miesi─?ce b─?d─? super fit extra git jak kiedy??, gdy mia??em tych 17 lat), co by─? mo??e u??atwi powr??t do p??ywania wielu podobnym do mnie.

Tak??e czekam jeszcze na jakie?? pomys??y!

P.S.

Mimo wszystko dzi─?kuj─? za jakie?? pomys??y.

bartek1989g
    Guest
    No to by?? wieki come back (znajomi, kt??rzy pracuj─? jako ratownicy u mnie na basenie wygl─?dali jakby zobaczyli ducha ).

Tak jak pisa??em, wybra??em opcj─? 75m. Nie wiem dok??adnie ile przep??yn─???em (szkoda, ??e nie ma takiego Endomondo), ale trening by?? realizowany w spos??b nast─?puj─?cy: 100m kraul, 75m gleich. Przerwa p????tora - dwie minuty. Nast─?pnie 75m plecy, 75 gleich. I takich powt??rze?? mia??em dobrych 7 albo 8. Gdy czu??em, ??e organizm nie wyrabia, zast─?powa??em p??ywanie kraulem - ??abk─?. Efekty mam nadziej─?, ??e pojawi─? si─? po 6-7 wizycie na p??ywalni. Ale co potem? Jaki trening? Tutaj mam pytanie do was.

A teraz nie przed??u??aj─?c wypij─? piwko za wasze zdrowie! (I oczywi??cie przeciw zakwasom ;-) )

hah... no to gratulacje z powrotu do wody a propos r????nych trening??w - tu jest kilka fajnych rozpisek - a n???? widelec si─? przydadz─?:

http://masters.waw.pl/plywanie-dosko...g-na-weekend-1

a co do gad??et??w to jeszcze si─? nie wczyta??em ale znalaz??em co?? takiego:

http://swimswam.com/xmetrics-the-wor...-for-swimmers/

Trurl
    Guest
    Bartku, powiedz, co umiesz, tzn. jakimi stylami p??ywasz, jakie czasy osi─?gasz itp. Powiedz te??, ile masz lat. M??wisz, ??e chcesz trenowa─? dwa razy w tygodniu. To troch─? ma??o, ale od czego?? trzeba zacz─?─?. My??l─?, ??e pocz─?tkowa obj─?to??─? treningu nie powinna przekracza─? 2,5 km.
    Je??li chcesz, zrobi─? Ci rozpisk─?, ale dopiero wtedy, gdy odpowiesz na powy??sze pytania. Napisz te??, sk─?d jeste??. Je??li z Warszawy, to mog─? Ci─? potrenowa─? - musimy si─? tylko um??wi─?.

Maciek_TR
    Guest
    Ja je??li mo??na podczepi??bym si─? pod temat... mianowicie - co mog─? takiego robi─? ??le. Mo??e nie jestem zawodnikiem ale na basenik zagl─?dam cz─?sto. Kiedy jednak p??ywam kraulem musz─? robi─? po dos??ownie kilku d??ugo??ciach przerwy bo o ile nie mam problemu z oddechem, to strasznie rw─? mnie r─?ce, ramiona i ty?? od barku do ??okcia. Kombinuj─? zmieniaj─?c k─?t zgi─?cia r─?ki w ??okciu, ci─?gn─? r─?k─? raz p????niej raz wcze??niej... i nic nie pomaga. Bol─? mnie ??apy i tyle. Na basen chodz─? od paru ??adnych lat, zdarza si─? ??e 3-4 razy w tygodniu. Niestety musz─? p??ywa─? na zmian─? z tzw ??ab─? bo po prostu nie wyrabiam z r─?kami przy kraulu. Owszem, mo??na na pewno si─? przyczepi─? u mnie do n??g, bo s??abo nimi pracuj─? jednak, ale chyba nie a?? do tego stopnia mia??oby to wp??yw? B─?d─? wdzi─?czny za jakie?? wskaz??wki

Suteni
    Guest
    Sporo motywacyjnych cytat??w znajdziecie na tej stronie https://expertia.com.pl/jak-zostalem-milionerem/

Uprawnienia umieszczania post??w

• Nie mo??esz zak??ada─? nowych temat??w
  • Nie mo??esz pisa─? wiadomo??ci
  • Nie mo??esz dodawa─? za??─?cznik??w
  • Nie mo??esz edytowa─? swoich post??w
  •  
O nas
W??a??cicielem forum jest Spartan Media
telefon: +48 695 94 95 95
email: biuro@iplywamy.pl
strona g????wna
www.iplywamy.pl